1. 7. 2015 Otevření stezky šneka Krasíka

zveřejnil: / Pátek, 12 Červen 2015 / zařazeno do: Koncerty a výstavy, Víkendové akce
Logo_CZ-krasik

1. 7. 2015 se všichni potkáme na zámku Křtiny od 15 hodin. Čeká nás slavnostní otevření stezky šneka Krasíka, která Vás provede Křtinami a nejkrásnějšími místy Křtin.

Stezka šnečka Krasíka je turistická trasa nejen pro rodiče s dětmi (i když hlavně pro ně), kterou pod záštitou Místní akční skupiny Moravský kras dali dohromady Penzion Starý Pivovar a zámek Křtiny.

Trasa stezky Vás provede po Křtinských koutech zajímavých, blízkých a krásných. S kočárkem či na kole, ale hlavně s dětmi vyražte, na zámku dostanete pracovní list s mapou a můžete vyrazit. Na pěti zastaveních splníte pět jednoduchých úkolů a při poslední zastávce zase na zámku za správně vyplněný pracovní list dostanete odměnu.

A co se přesně bude dít ve středu 1. 7. 2015? Od 15:00 se na Vás na zámku budeme těšit s programem pro děti i dospělé, můžete si zkusit plackování, aktivity lesní pedagogiky, soutěž v malování a také si můžete přečíst pohádky z knihy o dobrodružstvích šnečka Krasíka. Další zajímavostí bude třeba možnost cvrnkání kuliček. Pamatujete na svoje dětství a klasické skleněnky?

Od 16 hodin Vám bude hrát živě kapela Tom Sawyer Band a také můžete ochutnat speciality z grilu přímo v zámeckém parku.

Akce se koná za každého počasí (využijeme stan), takže vezměte svoje děti, známé a kamarády a přijďte s námi poprvé projít stezku šneka Krasíka.

Stezka šneka Krasíka je další formou zapojení do projektu Pohádkového království šneka Krasíka, což je úžasný cestovací projekt por rodiče s dětmi, kde hravou formou poznáte různá místa Moravského krasu, která možná nejsou až tak známá, ale jsou stejně působivá. Více informací o pohádkovém království se dozvíte zde: http://www.zamek-krtiny.cz/portfolio/pohadkove-kralovstvi-snecka-krasika/

TOP
rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide
UA-48555575-1